Epic Games Mega İndirim 2023 Tavsiyeleri

Henüz zamlanmayan oyunların son kalesi Epic Games Store'un büyük indirim döneminde dikkat çeken oyunlar

OYUNLISTE

Kemal Bey

5/29/20238 min read

Epic Games Store yıllar geçmesine rağmen işlevsellik ve özellik açısından hala Steam'in gerisinde maalesef. Ancak kullanıcıları çekmek için yaptıkları indirimler bir şansı hak ediyor. Bu yıl 18 Mayıs - 15 Haziran arasında sürecek olan Mega İndirim döneminde de yeni bir özellik duyurdular. Artık alışverişlerinizin %5'i bir sonraki alışverişinizde kullanılmak üzere kredi olarak hesabınıza eklenecek. Bunun dışında önceden de yaptıkları gibi 200 tl ve üzeri oyun alışverinizde %25 indirim uygulanıyor.

Ülkemizdeki dolar kurunun yüksekliği sebebiyle Steam'de çoğu oyun zamlandı. Ancak Epic Games Store'da hala eski fiyatıyla satılan birçok oyun var. Listeyi hazırlarken sadece bu oyunlardan seçim yaptım. Bu oyunları bu fiyatla almanız için son şanslarınız olabilir. Ayrıca bulut kaydı ve başarımlar Steam'de neredeyse standart olmasına rağmen Epic Games'de her oyunda bulunmuyor, oyunların özellikler kısmına dikkat etmenizi tavsiye ederim. Oyunlara erişmek içinse başlıklara tıklamanız yeterli.

5₺ ve Altındaki Oyunlar

Bir kuşa dönüş ve gökyüzünde uçan adaların hareketli dünyasını keşfet ve deneyimle. Her adımın seni dünyanın sonuna yaklaştırdığı kayıp eski harabelere gir.

Tür: Macera, Keşif, Açık Dünya

Özellikler: Başarımlar

Epic Games Store: 2,5₺

Steam: 199₺

Iron Danger benzersiz bir zaman manipülasyonu mekaniğiyle taktiksel bir muharebe oyunudur. Sıra tabanlı oyunların taktiksel derinliğiyle gerçek zamanlı oyunların heyecan verici aksiyonunun daha önce görülmemiş bir karışımı.

Tür: Strateji Özellikler: Başarımlar

Epic Games Store: 3,90₺

Steam: 199₺

Stories Untold, türünü tamamen benzersiz bir hale getiren anlatıya dayalı bir deneysel macera oyunudur. Klasik yazılı macera, fare etkileşimi ve daha fazlasını kapsayan 4 kısa hikaye, "etkileşimli görsel hikaye anlatımının fantastik ve heyecan verici bir örneği" olarak tanımlanan gizemli bir seçki haline getirilmiştir ve yayınlandığı günden beri geniş çapta olumlu yorumlar almaktadır.

Oyun; "bu yıl oynayabileceğiniz en heyecan verici ve benzersiz hikayelerden birini" oluşturmak için 80'li yılların retro nostaljisini, klasik türlere meydan okuyan yenilikçi, deneysel oynanışı ve gerilimli psikolojik korkuyu bir araya getiriyor.

Tür: Macera, Metin Tabanlı, Atmosferik

Özellikler: Bulut Kayıtları

Epic Games Store: 4,5₺

Steam: 105₺

Bu oyun için açıklamaya gerek yok sanıyorum :d

Tür: Korku, Birinci Şahıs

Özellikler: Tek Oyunculu

Epic Games Store: 4,95₺ (DLC'si de 2,25₺)

Steam: 190₺

Herkesin kahraman olabileceği, kalıtımsal rogue-"LITE" oyunu. Her öldüğünde senin yerine farklı bir çocuğun geçecek. Bir çocuk renk körü, diğeri vertigo hastası bir cüce olabilir. Fakat sorun yok, çünkü hiç kimse mükemmel değildir ve sen de başarılı olmak zorunda değilsin.

Tür: Rogue-like, Platform, 2D

Özellikler: Tek Oyunculu

Epic Games Store: 5₺ Steam: 149₺

5₺ - 10₺ Arasındaki Oyunlar

1. SOMA

SOMA, Amnesia: The Dark Descent’in yaratıcısı Frictional Games tarafından tasarlanan bir bilim kurgu ve korku oyunudur. Kimlik, bilinç ve insan olmanın ne anlama geldiğine değinen sarsıcı bir hikayeyi konu alıyor.

Telsiz çalışmıyor, yiyecek tükenmek üzere ve makineler kendini insan sanmaya başladı. Su altı tesisi PATHOS-II’nin dış dünyayla iletişimi kesildi. Bu çekilmez şartlar altında zor kararlar alman gerekecek. Bunlar ne anlama geliyor? Geriye savaşacak ne kaldı?

Tür: Psikolojik Korku, Hayatta Kalma, Zengin Hikaye

Özellikler: Kumanda Desteği

Epic Games Store: 7,35₺

Steam: 280₺

Başkan Rayne olarak ilk döneminde Sordland'i harabeye çevir veya iyileştir. Kabine üyelerin ve diğer önemli figürlerle kurduğun iletişimle şekillenen bir politik dramayı yönlendir. Yolsuzluğa karşı çık veya destek ol; ideallerden uzaklaş veya onları savun. Nasıl liderlik edeceksin?

Tür: Maceranı Kendin Seç, Strateji, Diplomasi

Özellikler: Kumanda Desteği

Epic Games Store: 7,5₺ Steam: 149₺

Sundered, kadim büyülü güçlere karşı koyabileceğin ya da bu güçleri kabul edeceğin, elle çizilmiş, kaotik bir metroidvania oyunudur. H.P. Lovecraft'in eserlerinden esinlenen ve sürekli değişen bir dünyada sürülerce korkunç düşmanla karşılaşacaksın. Sundered, Jotun'un yaratıcılarının elinden çıkma, türünün zorlu ve benzersiz bir örneğidir!

Karakterin Eshe, harabeye dönmüş bir dünyada gezen, sürekli değişen ve sürülerce korkunç düşmanla dolup taşan mağaralarda kapana kısılmış bir gezgindir. İnsanlığın pahasına devasa elebaşlarını yenmek için bozuk eserlerin kudretini topla. Karşı koy ya da kabullen.

Tür: Metroidvania, Aksiyon, Roguelike

Özellikler: Kumanda Desteği, Yerel Co-op

Epic Games Store: 8₺

Steam: 190₺

To The Rescue! büyüleyici bir köpek barınağı simülasyonudur. Eşsiz köpeklerin bakımını üstlen, bulabildiğin kadar köpeğe doğru evi bul. Barınağı geliştir, salgın hastalıkları kontrol et, köpeklerin tercihlerini öğren; ayrıca gerçek hayattaki hayvan barınaklarına destek olmuş ol!

Tür: Simülasyon, Yönetim, Basit Eğlence

Özellikler: Kumanda Desteği

Epic Games Store: 8,25₺

Steam: 190₺

Project Highrise, gökdelen inşası ve yönetimi simülasyonudur.

Tür: Simülasyon, Yönetim, Strateji, İnşa

Özellikler: Başarımlar

Epic Games Store: 9,30₺

Steam: 190₺

10₺ - 20₺ Arasındaki Oyunlar

NORCO, Southern Gothic türünde bir point & click macera anlatısı. Oyuncuyu batmakta olan varoşlara ve Güney Louisiana'nın alabildiğine yeşil ve çarpık endüstriyel bataklıklarına götürüyor.

Erkek kardeşin Blake, annenin ölümünden sonra ortadan kaybolur. Onu bulma umuduyla New Orleans varoşlarındaki rafineriler, alışveriş merkezleri ve drenaj kanalları boyunca firari güvenlik androidini takip etmelisin. Louisiana'nın Norco kasabasından ve New Orleans metropolünün diğer bölgelerinden ilham alan NORCO, tabloları andıran sinematik piksel sanatı ile oyuncuyu kaybolan bataklıkların ve labirente benzeyen petrol rafinerilerinin yer aldığı gerçekçi bir bilim kurgu dünyasına davet ediyor.

Tür: Point&Click, Macera, Gizem, Zengin Hikaye

Özellikler: Tek Oyunculu

Epic Games Store: 13,75₺ Steam: 149₺

Blasphemous, Cvstodia isimli karanlık bir dünyada geçen, zorlayıcı hack'n slash savaş unsurlarına sahip, acımasız bir aksiyon-platform oyunudur. Keşfet, becerilerini yükselt ve karşına çıkan düşman sürülerini vahşi infaz biçimleri sergileyerek yok et.

Tür: Metroidvania, Souls-like, 2D

Özellikler: Bulut Kayıtları

Epic Games Store: 15₺ Steam: 199₺

National Nightly News canlı yayında ve kameranın arkasındaki beyin sensin. Bu kara mizahlı canlı yayın kaosu oyununda küfürleri biple, kameraları ünlülerde tut ve izleyicilerin ekranlarından ayrılmamalarını sağla.

Tür: Macera, Simülasyon, Distopya

Özellikler: Kumanda Desteği

Epic Games Store: 16₺ Steam: 235₺

Strange Horticulture, yerel bir bitki mağazasının sahibi olarak oynadığın bir bulmaca oyunudur. Yeni bitkiler bul ve tanımla, kedini sev, cadılar meclisiyle konuş veya tarikata katıl. Hikâyeyi etkilemek ve Undermere'in karanlık sırlarını öğrenmek için güçlü bitkilerden oluşan koleksiyonunu kullan.

Tür: Gizem, Bulmaca, Keşif, Simülasyon, Dedektiflik

Özellikler: Tek Oyunculu

Epic Games Store: 16,25₺ Steam: 149₺

Bastion ve Transistor oyunlarının yaratıcıları tarafından hazırlanan bu rogue-like zindan oyununda Yeraltı Dünyası'ndan kurtulmak için önüne geleni kesip doğrarken ölülerin tanrısına meydan oku.

Tür: Aksiyon Roguelike, Hack and Slash

Özellikler: Başarımlar, Kumanda Desteği

Epic Games Store: 20₺ Steam: 235₺

20₺ - 50₺ Arasındaki Oyunlar

Gezegenler arası kapitalizmin harabelerinde rol yap. Kendini yıldızlar arası toplumun kıyısındaki kanunsuz bir istasyonda bulan firari bir işçinin hayatını yaşa. Masa üstü RYO serbestliğinden esinlenen bu oyunda istasyonu keşfet, dostlarını seç, geçmişinden kaç ve geleceğini değiştir.

Tür: RYO, Cyberpunk, Macera

Özellikler: Tek Oyunculu

Epic Games Store: 22,11₺ Steam: 190₺

Bir ev sahibi ol ve emlak imparatorluğunu inşa ederken sorunlu kiracılarla başa çık. Sinirli komşular veya polis müdahaleleri karşısında ne tepki vereceğine karar ver. Daireni üniversiteli bir çifte mi, yoksa dört kedili yaşlı bir teyzeye mi kiralayacaksın?

Tür: Yönetim, Tasarım, Şehir Kurma

Özellikler: Başarımlar, Bulut Kayıtları

Epic Games Store: 23,40₺ Steam: 235₺

Moonbury'nin sakinlerinin şifaya ihtiyacı var ve civardaki en iyi kimyacı sensin! Bu açık uçlu simülasyon RYO oyununda güvenilir aletlerin, kaynatma kazanın ve yanından ayrılmayan köpek dostun ile semptomlara teşhis koyman, malzeme toplaman, iksirler hazırlaman ve hastalıkları tedavi etmen gerek.

Tür: RYO, Simülasyon

Özellikler: Başarımlar, Bulut Kayıtları

Epic Games Store: 26,40₺ Steam: 190₺

Sayısız dönüm noktasıyla dolu sürükleyici bir psikolojik gerilimi yaşayın. Origami Katili olarak bilinen bir cani için dört günlük gizem ve gerilim dolu bir av başladı. Her biri kendi ipuçlarına sahip dört karakter, katili yeni kurbanını öldürmeden yakalamak için umutsuzca çabalıyor.

Tür: Zengin Hikaye, Macera, Birden Fazla Son

Özellikler: Tek Oyunculu

Epic Games Store: 28₺ Steam: 235₺

Gloomhaven'a ister maceranın çağrısıyla ister karanlıkta parıldayan altınlara duyduğunuz hevesle gelmiş olun, kaderiniz kesinlikle aynı olacak. Beğenilen masa oyununun dijital uyarlaması olan Gloomhaven, Taktiksel-RPG ve zindan macerasını harmanlıyor.

Tür: RPG, Sıra Tabanlı Strateji

Özellikler: Kumanda Desteği, Co-op

Epic Games Store: 44,25₺ Steam: 295₺