Epic Games Yaz İndirimi ve Kaçmak Üzere Olan Trenler Hakkında

Bu yıl 20 Temmuz - 3 Ağustos arasında Epic Games büyük bir yaz indirimi düzenliyor. Peki bu indirimde hangi oyunlara göz atmalı?

OYUNLISTE

Kemal Bey

7/21/20237 min read

Gönderi içeriğim

Zaman geçiyor, günler birbirini takip ediyor, takvim yaprakları sırayla düşüyor, akrep yelkovanı kovalıyor. Çoğumuzun hayatımızda bir daha elde edemeyeceği zamanlardayız. Öğrencilik yorucu olsa da hala kendimize ve hobilerimize vakit ayırabiliyoruz. Çalışma hayatına bulaşana kadar idare ediyoruz, o çalışma hayatı ki sabah erkenden kalkacak ve ruhlarımız bedenlerimizden emilene kadar koşuşturma içinde olacağız. Kimimiz şu sıralar staja giderek şimdiden bu durumun tadına bakıyor, kimimiz de yaz zamanlarını değerlendirmek için çalışıyor. Öyle ya da böyle, fazla uzak değil bu korkunç hengame.

Zaman ne yazık ki kum gibi akıp gidiyor elimizden, tutamıyoruz, biriktiremiyoruz. Tüm bu berbat yanlarının yanısıra geri de alamıyoruz. Onu öyle demeseydim, şunu farklı yapsaydım; keşkeler cehenneminde hayatta kalmaya çalışıyoruz. Kaçan fırsatlar da asla geri gelmiyor, gelse bile eskisi gibi olmuyor. Belki de bazen hızlı davranmamız gerekiyor, fazla düşünmeden. Zaten düşünmek de ayrı bir cehennem.

Bu listeyi bir daha göremeyeceğiz eski güzel Steam fiyatları anısına hazırladım :d. Epic Games Store hala sıkıntılı ve yolunun başlarında, lakin Steam'i yakalayana gelişmeye devam edecek. Üstelik bu senenin yaz indirimlerinde %10 geri ödeme kazanıyorsunuz, yani 200 liralık oyunu Steam yerine buradan alırsanız 20 lira da daha sonra kullanılmak üzere cüzdanınıza ekleniyor.

Hazırladığım listede sadece fiyatları "güncellenmemiş" oyunlar yer alıyor. Büyük oyunları zaten herkes biliyor ve almak isterlerse öne çıkıyor onlar bir şekilde. Ben biraz daha gözden kaçabilecek ve dikkate değer oyunlara yer verdim. Kategorilere ayırmadım, çünkü oyunların çoğu artık farklı türleri harmanlıyor. Yaptığım tek ayrım başarımlar konusunda, başarımlar benim için gerekli ve zevkli bir özellik. Neyse, daha fazla uzatmadan sizi listeyle başbaşa bırakayım. Umarım ilginizi çekecek yeni oyunlar keşfedersiniz. ^_^

Hey, Bing Bong! Şuna bak! Oh, işte eğlenceli bir oyun! Tren istasyonunu gösteriyorsun ve hepimiz oraya gidiyoruz. Bu eğlenceli olmayacak mı? Hadi, tren istasyonuna gidelim.

Inside Out (2015)

*Listenin ilk kısmı başarımları olan oyunlara ayrılmıştır.

Olija, gemi kazası geçiren ve ardından gizemli ülke Terraphage'de mahsur kalan Faraday'in serüvenini anlatan bir oyun. Efsanevi bir zıpkını kullanarak diğer kazazedelerle birlikte bu düşman ülkeden ayrılmaya ve vatanına dönmeye çalışıyor.

Macera dolu keşif, anlatım ve bıçak gibi keskin çatışmayla oyuncular tuhaf bir dünyayı ve Faraday'in zaman içinde bağlandığı gizemli bir kadın olan Olija dâhil orada yaşayanları keşfedecek. Heyecan verici masallardan ve sinematik macera oyunlarından esinlenen Olija, zorluklar arasında bilinmeyenle yüzleşmeyi konu alan bir hikâyedir.

Steam: 149₺ Epic Games Store: 11,20₺

Rogue Legacy 2 bir rogue-like oyunda bulabileceğin tüm özelliklerin (rastgele oluşturulmuş seviyeler, karakterler ve daha fazlası) yanı sıra, yükseltmeler ve ölü varisleri de barındıran bir kalıtımsal rogue-LITE oyundur. Bu oyunda, seni mirasın tanımlar. Çocuklarına daha iyi bir mücadele şansı sunmak için ailenin mirasını harca ve aile malikânesini büyüt. Her çocuk, kendine has özellikleri ve yetenekleri ile eşsizdir. Kızın bir Kolcu (Ranger) olabilir. Bir Vegan da olabilir. Ayrıca istediğin gibi oynayabilirsin. Sert ve hızlı git ya da yavaş ve istikrarlı ol ve daha büyük zorluklara hazır olana kadar karakterini geliştir.

Steam: 235₺ Epic Games Store: 25,35₺

My Lovely Wife sevgili eşinin ölümünün ardından yas tutan bir adamın iç dünyasını derinlemesine bir deneyim olarak sunar. Flörtleşme, yönetim ve simya simülasyonunun birleştiği bu oyunda birisinin aşk için neler yapabileceğini ve bazı şeyleri geride bırakabilmenin önemini keşfet.

Steam: 149₺ Epic Games Store: 13,75₺

Hiç tarihin kilit anlarında rol alan demiryolları inşa edip yönetmek istedin mi? Ödüllü tycoon yapboz oyunu Train Valley ile yönetebilirsin. Trenle çalışan karmaşık sistemler yaratıp bu sistemleri yönetmek için zihnini zorla, dünyayı demir ağlarla ör! HERKES BİNSİN!

*Liste başarımları olsa da profilde gözükmeyen oyunlarla devam etmektedir.

Berlin 1933. "Adolf Hitler şansölye oldu!" Bu mesajın nelere yol açacağını hepimiz biliyoruz. Tarif edilemeyen korku ve acı tüm dünyaya yayılacak. Nazi Almanyası'nın gaddarlığına karşı çok az kişi isyan edip savaşacak. Peki ya sen?

Dünyayı hastalıktan kurtararak milyonlarca insanın hayat kalitesini yükseltmek, acıları hafifletmek, hastaları tedavi etmek ve bu sırada düzenli kazanç elde etmek elinde olsaydı ne olurdu? (sıranın bu şekilde olması şart değil...) Big Pharma dünyasına hoş geldin!

Steam: 235₺ Epic Games Store: 11,70₺

Paradise, birkaç bin yılda bir kendini yenileyen bir adadır. Ancak yeniden doğuş gerçekleşemeden Konsey cinayete kurban gidiyor ve Paradise öldürülüyor. Bunun neticesinde "soruşturma delisi" Lady Love Dies, suçluyu bulması için sürgünden geri çağrılıyor. Bu, tüm suçları bitirecek olan suç.

Steam: 190₺ Epic Games Store: 13,20₺

CARRION, kökeni bilinmeyen biçimsiz bir yaratığın yerine geçeceğin ve seni hapsedenleri kovalayıp yok edeceğin bir ters korku oyunudur. KOVALA. YOK ET. BÜYÜ. GELİŞ.

Steam: 190₺ Epic Games Store: 14,40₺

İkonik Amnesia serisinin yaratıcılarından, karanlığın derinliklerine inen yeni yolculuk Amnesia: Rebirth. İnsanın tahammül sınırlarını keşfeden, kimsesizliğin ve ümitsizliğin hâkim olduğu, yürek parçalayan bir yolculuk.

Steam: 280₺ Epic Games Store: 14,70₺

Lich, dünyayı sonsuz bir döngünün içerisine soktu ve bu dünyanın sakinlerini bitmek bilmeyen bir kaosa sürükledi. Cesur kahramanın girdiği her benzersiz keşif seferi döngüsü boyunca düşmanlar, yapılar ve araziler yerleştirmek için genişleyen bir mistik kart destesi kullan. Girdikleri savaşlar için her kahraman sınıfı adına güçlü ganimetleri toplayıp kuşan ve döngü boyunca her macerayı güçlendirmek için hayatta kalanların kampını genişlet. Sonsuz umutsuzluk döngüsünü paramparça etme maceranda yeni sınıfların, yeni kartların ve sinsi gardiyanların kilidini aç.

Bir insanın Lot'unun doğum anında belirlendiği, tanrıların gerçek olduğu ve insanların kaderini yönettiği zorlu bir dünyada geçen, anlatım odaklı RYO. Ömür boyu süren bir yolculuğa çık ve kendi kaderini yaz

Algı gerçekliktir. Bu akıl almaz birinci şahıs bulmaca oyununda, gerçeküstü bir rüya dünyasını keşfedecek ve derinlik ile bakış açısı belirsizliğini kullanarak imkansız bulmacaları çözeceksiniz.

Steam: 190₺ Epic Games Store: 16,5₺

2.000 yıl geçmişe git ve lanetli bir Roma şehrinin son günlerini yeniden yaşa. Bu şehirde bir kişi bile günah işlerse herkes ölür. Şehrin kalbindeki gizemi ortaya çıkarmak için ölümcül zaman döngüsünden faydalan, yerli halkı sorgula, etrafı keşfet ve bulmacaları çöz. Şehrin kaderi senin ellerinde.

Bu meşhur sıra tabanlı klasiğin yeniden yapımında kudretli bir büyücü ol, güçlü büyüler yap, fantastik ırkları komuta et ve rakiplerine meydan oku. Master of Magic (Büyü Ustası) olacak gücün var mı?

Steam: 340₺ Epic Games Store: 55,20₺